Letenky do Chicaga

Pokud se chystáte k návštěvě Ameriky, zcela jistě vám doporučujeme zakoupit letenky do Chicaga. Jedná se o město, které vám má co nabídnout. Stoprocentně se zde nebudete nudit. Poznejte i vy jedno z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších měst Spojených států amerických.

Chicago je se svou rozlohou 606 kilometrů čtverečných považováno za třetí nejlidnatější město USA, žije v něm okolo tří milionů obyvatel. Pokud bychom brali k úvaze celou metropolitní oblast, potom se dopočítáme čísla ještě o sedm milionů vyššího, tedy celkově deseti milionů obyvatel. Chicago je situováno ve státě Illinois, hned vedle Michiganského jezera. Jedná se o město, které je přezdíváno „čistým a zeleným“ místem, což jen potvrzuje skutečnost, že jsou zde mnohá rozlehlá zákoutí k odpočinku a relaxaci v překrásné přírodě, která je i v samotném velkoměstě zastoupena velkými parky, tedy oblíbenou oblastí nejen místních, ale i turistů z celého světa.

První zmínky o tehdy ještě osadě poblíž Michiganského jezera pochází z roku 1673, kdy si zde dvojice francouzských cestovatelů Jacques Marquette a Louis Jolliet zřídila něco jako základnu pro výpravy do okolí. I přesto, že se jednalo o nepříznivou lokalitu, tak tu od nepaměti vedly cesty obchodníků s kožešinami. V roce 1770 tady postavil Jean-Baptiste Point du Sable obchodní stanici. Území začalo být postupně osídlováno a v roce 1837 se potom Chicago dočkalo svého oficiálního založení. Ukázalo se, že se jedná o strategicky výhodné místo nejen pro obchod, město se tedy rozrůstalo a nabývalo na významu.

Chicago se v současnosti dělí na čtyři regiony, jedná se o North Side, South Side, Southwest Side a West Side. Centrum Chicaga se skládá z několika městských částí, kterými jsou Loop, Near North Side a ještě Near South Side. V oblasti Loop je situováno mnoho moderních mrakodrapů, jedná se současně o centrum kultury i komerce. Budete-li zde, nezapomeňte navštívit Loop Art Tour, což je sbírka několika soch s historickou hodnotou. Near North Side je potom oblastí z různorodostí skladby obyvatelstva, naleznete zde tedy široké zastoupení typických obchůdků a restaurací, které se od sebe často výrazně odlišují. V North Side je situován i komplex muzeí: Adler Planetarium poskytne nahlédnutí do problematiky tajemného vesmíru, Field Museum of Natural History umožní procházku dávnou přírodou a Shedd Aquarium potom zabrousí do problematiky podmořského světa. Využijte rovněž i pláže v okolí města, zdejší voda patří vůbec mezi ty nejčistší v širokém okolí.

Levné letenky do Chicaga vám tedy přinesou vše, co si jen turista může přát. Bude se jednat o poznání, zábavu, ale i odpočinek. Chicago má velmi příhodné letecké spojení, denně je vypravováno množství linek, v cestě do USA tak vůbec nic nebrání!