Letenky do Washingtonu

Letíme do Washingtonu D.C.

Když se řekne slovo „Amerika“, jen málokdo by si nevybavil její hlavní město, tedy Washington D.C. Pokud plánujete návštěvu Spojených států amerických, v žádném případě na tuto metropoli nezapomeňte, jedná se o středisko veškerého dění, buďte si tedy jisti, že se zde nebudete nudit ani sekundu. Pořiďte si i vy letenky do USA, konkrétně letenky do Washingtonu a vystupte ve velkoměstě se vším všudy, brány Washingtonu D.C. se vám otevírají.

Město se rozkládá na rozloze okolo 177 kilometrů čtverečných. V ulicích se setkáte s širokým zastoupením národnostních menšin, celkem se jedná o 650 000 obyvatel. Vznik města se datuje do roku 1790 a je spojován s postupným rozšiřováním osad přistěhovalců.

Washington D.C. toho pro turisty z celého světa nabídne opravdu nepřeberné množství. Chcete-li poznat co nejvíce staveb, památek, ale i dalších možností amerického města, naplánujte si určitě co nejdelší pobyt, ani ten vám však nebude stačit.

Město nabídne největší knihovnu na světě vůbec. Pokud rádi čtete, můžete si v ní vybrat téměř 90 mil. titulů. Zajímavostí, která je turisticky hojně oblíbená, je také památník amerického prezidenta Abrahama Lincolna, který byl v roce 1865 zavražděn. Pokud byste raději do muzeí, zavítejte do muzea letectví a astronautiky, tady je vystaveno první letadlo, o jehož výrobu se zasloužili bratři Wrightovy. Ve městě je však muzeí pochopitelně mnohem více, jedná se například o národní galerii umění, dále potom o Smithsonův institut nebo Národní muzeum afrického umění.

Washington D.C. je sídlem téměř veškerého vedení spojených států amerických. Instituce a vládní organizace i jednotlivci sídlí ve významných budovách. Bílý dům je sídlem prezidenta, V Kapitolu se potom konají pravidelně schůzky a jednání zákonodárného sboru. Za povšimnutí stojí i Pentagon, který je spojován s národní i světovou bezpečností.

Washington D.C. nabídne i velké příležitosti k zábavě. Město disponuje snad nespočtem zábavních podniků, barů nebo diskoték. Noční život je tu opravdu na vysoké úrovni. Samozřejmostí je i dostatek velkých obchodních center, kde můžete nakupovat od rána až do pozdních večerních hodin. Je však zapotřebí počítat s vysokou rušností, chcete-li se odreagovat, doporučujeme zajet za město, kde je k dispozici několik přírodních parků s rozmanitou faunou i florou! Letenky do Washingtonu již na vás čekají, tak neváhejte a rezervujte si letenky právě teď.