Letenky do Las Vegas

Město zábavy i hříchu, to je Las Vegas!

Pořiďte si levné letenky do Las Vegas a vydejte se na cestu do Ameriky. Spojené státy americké jsou již sami o sobě velmi zajímavým místem se směsicí mnoha kultur, podívejte se do nich i vy, vaše cesta na západ může začít třeba právě v Las Vegas.

Las Vegas představuje největší město ve státě Nevada. Velkoměsto se rozkládá na ploše 182 kilometrů čtverečných a čítá téměř 700 tisíc obyvatel. Pokud bychom mluvili o celé městské aglomeraci, ke které se počítají oblasti North Las Vegas, Henderson, Boulder City, Paradise, Spring Valley, Sunrise Manor a Whitney, potom by počet obyvatel významně vzrostl, konkrétně až na číslo ke dvěma milionům a rozloha by se vyšplhala na 340 kilometrů čtverečných.

Okolí dnešního Las Vegas bylo osídleno již v dávných dobách a to hlavně kvůli podzemním vodám, které se zde vyskytují, jde tedy o jakýsi ostrůvek života v Mohavské poušti. Přesto, že v oblasti žili zemědělci, tak oficiálně bylo město pojmenováno až v roce 1829, kdy tudy projížděl mexický dobrodruh Raphael Rivera. Označení Las Vegas znamená v doslovném překladu „louky“, kde se pásl dobytek.

Las Vegas nyní představuje moderní americké město, kde je však zvýšená míra kriminality. Život v Las Vegas tak rozhodně není nejbezpečnější. Turisté se však nemusí vůbec ničeho obávat, ba naopak, je zde o ně totiž maximálně postaráno. O Las Vegas každý ví, že je to zábavná metropole, kde se nikdo nebude nudit ani ve dne a už vůbec ne v noci. Centrem města je Las Vegas Boulevard, kde je soustředěno největší množství hotelových komplexů společně s obřími kasiny. Když vstoupíte do Las Vegas, hned na úvod na vás začnou blikat nejrůznější světelné reklamy. Uvědomíte-li si, že hned za městem číhá vyprahlá poušť, působí to zajímavým kontrastem. Denní tvář je potom rovněž úplně odlišná, rozloha města vám připadne poloviční. V Las Vegas je zábava na prvním místě, můžete se tu bavit kdykoliv budete chtít, avšak všechno něco stojí. Je potřeba si uvědomit, že jde o „výrobnu na peníze“. Pokud sem však cestujete a chcete si užít, tak s tím musíte počítat. Za těch pár dní to určitě stojí. Poznáte tak přece jen odlišnou kulturu.

Do USA se dostanete leteckou dopravou, každodenně je vypravováno obrovské množství linek. Pořiďte si letenky do Las Vegas co nejdříve a odcestuje za neomezeným světem zábavy. V samotné metropoli se můžete přemísťovat autobusovou dopravou a samozřejmě i díky taxislužbě. Zajímavou přepravní alternativou je i monorail, což je jednokolejná dráha v Las Vegas však využívaná pouze mezi některými hotelovými komplexy. Pokud vás přestane bavit vysedávání v kasinech či jiných zábavních podnicích, můžete obdivovat zdejší architektoniku, která patří díky přílivu financí mezi ty nejmodernější na světě!