Letenky na Havaj

Letíme na Havaj

Asi každý z nás někdy slyšel usuzování typu: „Ty si užíváš jak na Havaji“. Něco na tom asi určitě bude. Havaj je totiž turisticky vysoce oblíbenou destinací, kam míří každoročně obrovské davy lidí snad z celého světa a to jak za zábavou a odpočinkem, tak i za poznáním nebo dokonce za sezonní prací. Pokud jste na tomto americkém místě ještě nebyli, možná je nejvyšší čas tento nedostatek odstranit, zakupte si letenky na Havaj a vydejte se sem, nebudete litovat!

Havaj je jednou ze spolkových zemí Spojených států amerických. Rozkládá se na Havajských ostrovech v Tichém oceánu na ploše 28 337 kilometrů čtverečných, ze kterých spadá 16 649 kilometrů čtverečných na souš a zbylá rozloha potom na vodstvo. Havaj je domovem téměř milionu a čtvrt stálých obyvatel. Je však třeba říci, že se jedná o lukrativní oblast, kde je navíc prakticky neustále množství turistů. Největším a hlavním městem Havaje je Honolulu.

Havajské ostrovy představují více než 130 ostrovů a ostrůvků, na kterých je rozhodně co k vidění! Asi nejznámějším ostrovem je Hawaii mnohdy také přezdívaný Big Island, který vytvořilo pět sopek. Mezi ty největší lze zahrnutou již vyhaslou sopku Mauna Kea, která je současně vůbec největší horou na světě, je sice vysoká pouhých 4 205 metrů, ale je třeba ještě připočíst dalších 5 500 metrů ke dnu oceánu. Největší z dosud činných sopek na Hawaii je potom Mauna Loa, ta se tyčí do výše 4 170 metrů. Na své si zde tedy přijdou především milovníci přírody. Doporučujeme vám, abyste se vypravili na Rainbow Falls, což jsou duhové vodopády nedaleko významného města Hilo, kde je mimo jiné i letiště. Možná ještě o něco známější vodopády jsou Akaka, které jsou situovány ve stejnojmenném přírodním parku uprostřed deštných lesů. Oblast Waimea potom vstoupila do podvědomí mnoha lidí jako tzv. kovbojská země – čekejte zde ranče a vše, co k této tématice znáte třeba pouze z televizních filmů a seriálů. Za zmínku stojí i návštěva Národního parku Hawaii Volcanoes, tady na vás čekají krátery, kouřící fumaroly nebo lávové tunely – velmi zajímavé a bezpečné poznávání vulkánů!

Havaj je velmi zajímavou oblastí, která má na rozdíl od většiny Ameriky poklidný a přírodní charakter  života. Přesvědčit se o tom můžete ostatně sami, leťte na Havaj! Poznejte zdejší faunu a floru a v neposlední řadě i rozmanitosti, které byste jen stěží hledali kdekoliv jinde! Rezervujte si letenky na Havaj právě teď.