Letenky do Dallasu

Letíme do Dallasu

Uvažujete-li o cestě do Ameriky, potom do svých plánů přiřaďte určitě i Dallas. Kdo by někdy neslyšel o tomto texaském hlavním městě, které do paměti mnoha lidí vložil i nekonečný seriál o tamější významné a podnikavé rodině!

Dallas se rozkládá na území téměř 1000 kilometrů čtverečných a počet obyvatel v současné době již převyšuje jeden a čtvrt milionu. Jde tak celkově o třetí nejlidnatější město ve státě Texas vůbec.

Pořiďte si letenky do Dallasu a vydejte se na západ, město a jeho okolí se vám představí v celé své širokospektré kráse!

Dallas je moderní město, tomu odpovídá také značná část budov, z nichž mnohé jsou oblíbeným turistickým cílem. Zmiňme alespoň Reunion Tower nebo The JFK Memorial, což je muzeum, které je věnováno památce zavražděného prezidenta Kennedyho. Naproti tomu se však můžete v Dallasu setkat tváří v tvář i s domy s vysokou historickou a architektonickou hodnotou. Tyto objekty se nachází převážně v části Swiss Avenue. Nepřehlédněte ani katedrála Santuario de Guadalupe, jedná se o jednu z vůbec nejstarších městských staveb.

Dallas představuje v celém dalekém okolí středisko kultury. Přesvědčit se o tom můžete v Dallasském muzeu umění nebo třeba v Muzeu se sbírkou asijského umění. Soudobou situaci potom zmapujete muzeu současného města Dallas. Morton H. Meyerson Symphony Center představuje jeden z největších operních sálů na světě!

Na jihozápad od velkoměsta se lze ponořit do čisté a neporušené přírody. Jde především o chráněné rezervace, kterými jsou Cedar Hill State Park a Texas Parks and Wildlife. V ulicích města na vás čeká i zoologická zahrada a v neposlední řadě i rekreačně-vzdělávací komplex Dallas Fair Park.

Je toho tedy více než dost. Pokud byste z toho všeho dostali hlad, dejte si v některé z řady restaurací vyhlášené grilované maso s různými omáčkami. Pobavit se pak můžete na koncertech nebo třeba v kině či přímo v nějakém dallaském baru nebo kasinu!

Dallas je zcela jistě kouzelné místo, které působí zvláštním dojmem, udělat si obrázek však musíte sami a věřte, že to bude stát za to!  Zarezervujte si letenky do Dallasu, vaší vstupenku do Dallasu.