Letenky do New Yorku

Letíme do New Yorku

Na světě je mnoho zajímavých měst, které stojí za to poznat. Jedním z nich je bezpochyby New York. Pyšní se nejen mnohými památkami, ale je i centrem dění. Přímo pulsuje životem – ve dne i v noci.

Ať už vás zajímá cokoliv, New York s největší pravděpodobností splní vaše požadavky. Záleží jen na vás, budete-li chtít poznávat památky, nakupovat rozmanité zboží, udělat si výlet, dobře se najíst, nechat se unést nočním životem, zajít si na sportovní utkání, poznávat kulturu atd.

New York každoročně navštíví obrovské množství turistů a stále více jsou mezi nimi i Češi. To je možné i díky rozmachu letecké dopravy a levným letenkám, které některé letecké společnosti nabízejí. Letenky vybírejte pečlivě a nejlépe s předstihem. Budete mít širší výběr a tím i větší šanci najít skutečně levné letenky.

Základní informace o New Yorku

New York, plným názvem The City of New York, je nejlidnatějším městem USA. Hustota zalidnění činí přes 10 000 obyv./km2. Je důležitým celosvětovým centrem financí, obchodu, ale imédií, zábavy, módy atd.

New York se rozkládá na ploše 1 214,4 km² a žije v něm přes osm milionů obyvatel. Město bylo založené již v roce 1625, a to Nizozemci. Už od konce 18. století je největším státem USA. Leží na severovýchodě USA mezi Bostonem a Washingtonem.

Metropole se dělí na pět čtvrtí – Staten Island, Manhattan, Brooklyn, The Bronx a Queens.

New York lze označit jako město mrakodrapů. Bez nich by nebylo možné, aby zde bydlelo a pracovalo tak obrovské množství lidí. Téměř 50 mrakodrapů sahá do výšky přes 200 metrů. Celkové množství mrakodrapů počítáme na tisíce.

Památky a tipy na výlet

Čas v New Yorku turisté tráví všelijak. Stejně jako ve většině velkých metropolí si tu prohlédnete mnohé památky. Trávíte-li tu jen krátkou dovolenou, všechny zřejmě nestihnete poznat. Které tedy neminout?

Hlavní dominantou města je bezpochyby Socha Svobody. I ti, kteří o New Yorku vědí velmi málo, si jistě vybaví, jak vypadá. Představuje postavu, která drží v pravé ruce pochodeň a v levé ruce desky představující vyhlášení nezávislosti. Koruna SochySvobody má sedm paprsků. Znázorňují symbol svobody.

Sochastojí na Ostrově svobody (součást New Yorku) a sahá do výšky93 metrů. Samotná sucha měří 46 metrů, ale má ještě podstavec vysoký 47 metrů.

Můžete se pokochat pohledem ze Sochy Svobody. Umožní vám to její podstavce. V současné době se již nedostanete do pochodně a chcete-li se podívat do čelenky sochy, musíte se dopředu registrovat.

Dolehl na vás ruch New Yorku a rádi byste si odpočali? Načerpejte energii v některém z newyorských parků. Nejvýznamnější je Central Park, veřejný městský park, který se nachází na Manhattanu. Jeho rozloha je 3,41 km2. Patří mezi nejnavštěvovanější místa v New Yorku.

Přímo v Central Parku se nachází několik památek. Jsou jimi např. socha spisovatele Williama Shakespeara, socha Christopher Columbus, památka na počest obětí První světové války a dalších sochy a památníky.

Mají-li pro vás nezaměnitelné kouzlo kostely, nemiňte Katedrálu sv. Patrika. Bude obdivovat krásný styl největší neogotické katedrály v Severní Americe. Její dokončení proběhlo v roce 1878. Stojí na Manhattanu nedaleko komplexu Rockefellerova Centra. I toto místo vás zaujme. Tvoří ho devatenáct obchodních budov. Na Rockefellerovo Centrum si vymezte dostatek času.

Určitě ani název ulice Wall Street vám nezní cize. Hledejte ji v jižní části Manhattanu. Ulice není zajímavá na historické památky, ale je zde sídlo americké burzy a dalších významných finančních institucí.

Prohlídka New Yorku by byla jaksi nekomplexní bez návštěvy alespoň jednoho mrakodrapu. Významná je budova Empire StateBuilding mající 102 pater. Stojí tu už od roku 1931. Je postavená ve stylu art deco (univerzální dekorativní styl). Budova se rozprostírá na křižovatce West 34th Street a Páté Avenue.

Empire State Building je na seznamu národních kulturních památek. Budete-li se nacházet v blízkosti této budovy, navštivte ji a pokochejte se venkovní vyhlídkou. Ocitne se vám nádherný výhled na celý New York i další města.

V New Yorku si prohlédnete i nejstarší radnici v USA. Najdete ji v City Hall Park. Stavba budovy byla dokončená roku 1812. Dodnes v nísídlí starosta a konají se tu schůze městské rady.

Z dalších památek si jmenujme ještě Brooklynský most, TrinityChurch, Kleopatřin obelisk, Katedrálu st. John The Divine, Battery Park, Grand Central Station, GroundZero, Metropolitní muzeum umění, Sídlo OSN, Guggenheimovo muzeum atd.

Jak cestovat do New Yorku?

Chystáte-li se do New Yorku, pak z největší pravděpodobností využijete leteckou dopravu. Další možností je plavba z Evropy zaoceánským parníkem, ale tato možnost není příliš využívaná.Plavba stojí hodně peněz a cesta je zdlouhavá.

Do New Yorku létají mnohé společnosti, a proto máte poměrně široké možnosti výběru letenek. Chcete-li sehnat levné letenky do New Yorku, je nejlepší vybírat lety dlouhou dobu dopředu. Snažte se také volit dny, které nejsou příliš frekventované.

Nejpohodlnější jsou přímé letenky z Prahy do New Yorku. Let trvá cca 9 hodin. K mání jsou i letenky s přestupy.

V New Yorku najdete čtyři velká letiště. Jsou jimi Mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho, Newarské mezinárodní letiště svobody, La Guardia Airport a TeterboroAirport.

Zaujal vás New York? Je to jedno z nejdůležitějších a nejzajímavějších měst světa. Rozhodně stojí za poznání. Vyberte si levné letenky a vydejte se na cestu.