Letenky na Aljašku

Letíme na Aljašku

Amerika nemusí nutně nabízet pouze rušný život velkoměst a s tímto spojené aktivity. Jasným důkazem tohoto tvrzení je Aljaška. Pokud patříte spíše k obdivovatelům přírodních krás, je pro vás Aljaška jak stvořená. Navštivte tento největší americký stát! Zakupte si letenky na Aljašku a vydejte se za poznáním mnohdy neposkvrněné krajiny kdykoliv se vám jen zachce.

Aljaška se nachází na severozápadě Spojených států amerických. Celé území se rozkládá na až neuvěřitelně velké ploše 1 717 855 kilometrů čtverečných. Zhruba jednu sedminu z celkové rozlohy zaujímají vodní prostory. Na Aljašce je totiž obrovské množství řek nebo jezer, které jsou také často vyhledávanými turistickými cíli. Počet obyvatel státu šplhá k 700 000, tedy nikterak vysoká hustota, která je však velmi nepravidelná. Hlavním městem Aljašky je Juneau, vůbec největším městem státu je potom Anchorage. Aljaška byla osídlena již v dávné historii, prvními obyvateli byli lidé pocházející z doby ledové, kteří se sem stěhovali ze Sibiře.

Jak již bylo řečeno, turisté létají na Aljašku především proto, aby mohli obdivovat její přírodní krásy. Celé území se rozprostírá v severozápadní části Kordiller. Objevíte zde i největší horu Spojených států amerických, kterou je Mount McKinley tyčící se do výšky téměř 6 200 metrů nad mořem. Aljaška je známá také svými obrovskými ledovci, které zasahují až k pobřeží. Tam kde nejsou ledovce, je tundra tvořená ze smrkových a jedlových porostů.

Líbí se vám jezera? V tom případě si i vy přijdete na své. Na Aljašce totiž můžete spatřit více než 3 miliony jezer a jezírek, což je opravdu úctyhodné číslo. Nezapomeňte se podívat i k největší aljašské řece, kterou je Yukon.

Pokud však zatoužíte přece jen po nějaké novodobější civilizaci, respektive po větších městech, je jich zde celá řada. Největším městem je Anchorade, doporučujeme zavítat i do řady menších, kterými jsou kupříkladu College, Fairbanks nebo třeba Palmer, Barrow či Valdez.

Aljaška je ideálním místem k odpočinku, je však potřeba počítat s místy drsnějšími přírodními podmínkami. Cestování v těchto oblastech se tak hodí pro ty z vás, kteří rádi poznávají faunu a floru a mají vůbec rádi přírodu!  Neváhejte a zaleťte si na Aljašku, stačí si pouze rezervovat letenky na Aljašku online a nasednout do letadla.