Letenky do San Francisca

Pokud se chystáte na návštěvu Spojených států amerických, byla by rozhodně chyba, kdybyste nezavítali do San Francisca. Pořiďte si letenky do San Francisca a poznejte toto čtvrté nejlidnatější město Kalifornie. Brány se vám otevřou ihned po příletu.

San Francisco zaujímá rozlohu 121 kilometrů čtverečných a v jeho ulicích žije téměř jeden milion obyvatel, jak již je ve většině amerických měst charakteristické, nejrůznějšího etnického složení. Město je často vyhledávaným cílem mnoha turistů snad z celého světa, není se čemu divit, objevíte zde totiž řadu památek a atrakcí, které se postarají o příjemně strávený pobyt. Prvotní obyvatelstvo se v těchto místech usídlilo již před více než deseti tisíci roky. Evropané se sem potom dostali v roce 1770. Svůj současný název město nese od doby, kdy byla Kalifornie dobita Američany, tedy roku 1847. Tehdy se však ještě jednalo o menší středisko, na jehož výrazném rozkvětu se podílela imigrační vlna v rámci tzv. zlaté horečky. Rázem se ze San Francisca stalo město světových významů. A počátku dvacátého století však území nešetřila nepřízeň osudu, zemětřesení a následný požár zničil více než osmdesát procent města, to pak bylo vystaveno znova, prakticky od základů.

Pokud máte k dispozici levné letenky do San Francisca, jistě vás bude zajímat, kam se všude podívat, co by nemělo vašim očím uniknout? Prvním doporučením je Golden Gate Bridge, jedná se o most, respektive zlatou bránu, která tvoří dominantu celého San Francisca. Jde o jeden z nejznámějších a také nejdelších (3 kilometry) visutých mostů na světě vůbec. Celá složitá a účelná stavba byla realizována ve třicátých letech minulého století. Je až s podivem, jak to mohlo být tehdejší technikou provedeno! Dnes slouží Golden Gate Bridge jak pro pěší turistiku, tak i pro automobilovou dopravu, která je vedena skrz šestiproudovou vozovku. Za zmínku stojí také Chinatown, což je největší čínská čtvrt nacházející se mimo Asii. V tomto prakticky autonomním území naleznete mnoho typických čínských restaurací a obchodů, pochopitelně i tradiční asijskou kulturu. Transamerica Pyramid je největší budova v San Francisku, jak již název napovídá, připomíná pyramidu a dnes je sídlem mnohých úřadů. Budete-li ve městě, navštivte i slavné náměstí Ghirardelli, kde byla dříve továrna na čokoládu. Velmi zajímavá je také procházka po nejklikatější ulici na světě, je jí Lombard Street. Potřebujete si odpočinout? Potom je pro vás jako stvořený Golden Gate Park, přezdívaný největší zelenou plochou v San Franciscu. Město vám toho však nabídne mnohem více!

San Francisco je americké město, které poskytne každému něco. Ať již se chcete bavit, nebo poznávat nové kultury, stoprocentně doporučujeme zakoupit levné letenky do San Francisca a vyrazit na daleký kontinent!