Letenky do Los Angeles

Úvodem o Los Angeles

Cestovatelé mají rozmanité cíle. Někomu stačí poznávat evropské destinace, jiní se touží podívat dál, třeba až za Velkou louži.

Láká i vás podívat se do Ameriky? A co třeba Los Angeles? Los Angeles nabízí turistům rozmanité cíle. Oblíbí si ho milovníci památek, nákupů, kultury, pláží a sluníčka i mnozí další.

Najděte si levné letenky, nasedněte do letadla a nechte se unášet vším, co vám toto zajímavé město přinese.

Základní informace o Los Angeles

Los Angeles je druhým největším městem Spojených států amerických. Rozkládá se na ploše 1 290,6 km² a žije zde přes 4 miliony obyvatel.

Město se člení do desíti distriktů – Downtown Los Angeles, Eastern Los Angeles, Echo Park and Westlake, Harbor Area, Greater Hollywood, Los Feliz and Silverlake, San Fernando and CrescentaValleys, South Los Angeles, West Los Angeles a Wilshire.

Los Angeles je významným centrem kultury, vzdělávání, mezinárodního obchodu, vědy a snad každý ví o proslulosti jeho filmového průmyslu (Hollywood).  Neméně důležitý je zdejší přístav. I díky jeho velkému významu se v minulosti mohlo město rozrůstat do dnešní podoby.

Ve městě žijí lidé mnohých etnik. V posledních letech se zvyšuje především počet Hispánců a Asiatů. Obyvatelé Los Angeles jsou označováni jako „Angelenos“.

Proč se vypravit do Los Angeles?

Chystáte se koupit si letenku do Los Angeles, nebo teprve přemýšlíte o tom, jestli opravdu stojí město za návštěvu? Co si představíte, když se řekne Los Angeles?

Snad každému se vybaví slavný Hollywood. Tato čtvrť Los Angeles leží na západu od středu města. Je charakteristický svou filmovou a celkově kulturní tvorbou. Projdete se i vy po Hollywoodském chodníku slávy, abyste si na něm našli svou oblíbenou hvězdu?Nachází se na něm více než 2 000 pěticípých hvězd se jmény a příjmeními známých osobností. Podívat se můžete i k nápisu Hollywood, který leží v kopcích nad L.A.

Los Angeles láká i svými plážemi. Jednou z nejznámějších pláží je pláž v Santa Monice. Že vám je povědomá? Točil se tu známý seriál „Pobřežní hlídka“. Pobřeží L.A.je lemováno četnými plážemi. Některé z nich jsou velmi frekventované.

Pro ty, kteří se rádi pobaví, je vhodným místem SixFlagsMagicMountain. Zábavný park nadchne každého, kdo hledá vzrušení v podobě různých horských drah a dalších atrakcí. Máte-li slabší žaludek, raději se některým atrakcím vyhněte.

Jste v L.A. a máte dostatek peněz, které hodláte utratit za prvotřídní zboží? Nemiňte Rodeo Drive, proslulou nákupní ulici v BeverlyHills. Luxusní butiky vás uchvátí. Zajímavé je i projet si ulice této čtvrti. Hned vám bude jasné, že tu rozhodně nežijí lidé, kteří by měli hluboko do kapsy.

Los Angeles vám přináší rozmanité zdroje zábavy. Co na „Městě andělů“ nejvíce láká vás?

Doprava do Los Angeles

Rozhodnete-li se pro cestu do Los Angeles, je třeba zařídit x náležitostí. Konkrétní náležitosti se odrážejí od toho, za jakým účelem do města cestujete. Ať už je však účel vaší cesty jakýkoliv, budete potřebovat letenky.

Letenky do L.A. nabízejí různé letecké společnosti. Jejich ceny se liší, a proto se vyplatí zaměřit se na vyhledávání levných letenek. Budete-li vědět jak a kde je hledat, ušetřit můžete i značnou sumu peněz.

Pokud si seženete nonstop letenku z Evropy do Los Angeles, bude vaše cesta letadlem trvat cca 12 hodin.

Hlavním mezinárodním letištěm v L.A. je Los Angeles International Airport. Nachází se 26 km od centra města a patří mezi nejvytíženější letiště světa. Má 10 terminálů.

Los Angeles je snem mnohých cestovatelů. Díky dostupnější ceně letenek si tento sen může splnit více turistů než dříve.